Zajęcia dla słuchaczy UUTW

odbywają się na terenie starego i nowego kampusu SGGW oraz poza terenem uczelni. 


Spotkania z muzeach

Plan spotkań oraz opłaty

Opłaty za spotkania w muzeach za cały rok akademicki: 

1. Zamek Królewski       - 45,00 PLN 

2. Muzeum Warszawy   - 40,00 PLN 

3. Łazienki Królewskie  - 45,00 PLN

4. Muzeum Narodowe    - 55,00 PLN


Nauka języków obcych

Poziomy – od podstaw do zaawansowanego. Liczba osób w grupie min. 8 – 10.

Prowadzone będą  następujące lektoraty:

  • język angielski     – lektorka   mgr Joanna Moczulska
  • język niemiecki   – lektorka   mgr Bogusława Dudzińska-Przerwa
  • język francuski    – lektorka   mgr Lolita Górska
  • język włoski -  brak lektora
  • język hiszpański  –  brak lektora

Język angielski

 

Prowadząca: mgr JOANNA MOCZULSKA

Zapraszam na bezstresowe, miłe i efektywne zajęcia. Jestem wieloletnią lektorką j. ang. z dużym doświadczeniem i mam swoje opracowane skuteczne metody nauki mówienia. Moje zajęcia są urozmaicone, ponieważ poruszane są na nich różne aspekty językowo – kulturowe.


Język niemiecki

 Prowadząca: mgr BOGUSŁAWA DUDZIŃSKA-PRZERWA

 

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Neofilologii). 
Doświadczony nauczyciel języka niemieckiego.
Od 1990r. nauczyciel akademicki w Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej. 
Uczestniczka stypendiów, szkoleń i  warsztatów dla nauczycieli języka niemieckiego. 
Egzaminator ELC (The European Language Certificates Communication & Competence).
Wieloletni pilot zagranicznych wycieczek. 
Od kilku lat współpracownik UUTW przy SGGW. 


Język francuski

 Prowadząca: mgr LOLITA GÓRSKA-JAKUBCZYK

 

Romanistka, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego; trzyletnie studia podyplomowe w Instytucie Katolickim i na Sorbonie w Paryżu; tłumacz przysięgły języka francuskiego od roku 1984 oraz tłumacz konsekutywny od roku 1980; wieloletniokres pracy w charakterze tłumacza w ambasadzie jednego z krajów frankofońskich w Warszawie; doświadczona nauczycielka języka francuskiego (praca w szkole języków obcych oraz w instytucjach państwowych, m.in. w Kancelarii Premiera RP, zajęcia indywidualne), pasjonatka sztuki w każdej formie i muzyki jazzowej.


Doskonalenie pamięci – warsztaty

 Prowadząca: mgr JOLANTA WOŹNIAK

Pedagog z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym i zawodowym. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach, Podyplomową Terapię Pedagogiczną oraz Podyplomowe Studia Zastosowania Psychologicznego Treningu i Warsztatu Grupowego na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalista w zakresie pracy z młodzieżą o specyficznych trudnościach w uczeniu się (dysleksja). Długoletni trener treningów pamięci, koncentracji uwagi, efektywnej nauki i twórczego myślenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wprowadza techniki notowania nieliniowego np. mapa pamięci Realizuje programy edukacyjne dotyczące komunikacji, asertywności i radzenia sobie ze stresem; od 2007 roku wykładowca i kierownik na Uniwersytecie Trzeciego wieku Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie. Prowadzi kursy z mnemotechnik uczenia się i zapamiętywania.

Warsztaty są w formie ćwiczeń i zabaw. Staram się by były dla słuchaczy atrakcyjne i ciekawe. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty w gimnastyce mózgu, powinniśmy trenować odpowiednio dużo i regularnie. A najlepiej ćwiczy się w grupie wtedy wszystko jest łatwiejsze, przyjemniejsze i rezultaty lepsze. Nie ukrywam, ze lubię prace z Wami – seniorami


Warsztaty literackie

 

Prowadzący: mgr RAFAŁ WOJASIŃSKI 

 

Urodzony w 1974 r. – prozaik, dramatopisarz, wykładowca literatury; autor książek : Złodziej ryb, Przyjemność Życia, Humus, Piękno świata, Stara. Ze spotkań pisarza z wybitnym polskim aktorem Janem Nowickim powstała książka Jan Nowicki Droga do domu. Wystawiono dwa dramaty Wojasińskiego: Ciocia i Pokojówka. Cztery utwory dramatyczne zrealizowano w Teatrze Polskiego Radia: Stara, Obcy człowiek, Ten, Ludzie przy rzece. Wojasiński jest laureatem Nagrody Zeptera za Debiut Roku, Nagrody Literackiej im. W. Orkana, Nagrody Fundacji Grazella, Nagrody im. Edwarda Stachury oraz nagrody Feniks. Złodzieja ryb nominowano do Nagrody im. Józefa Mackiewicza. Starą do Nagrody lit. m. st. Warszawy i nagrody im. Józefa Mackiewicza. Jego twórczość tłumaczono na język francuski, chorwacki i bułgarski. 


Zajęcia taneczne 

 

Prowadzący: ERNEST z EWĄ

Ernest - jego wieloletnie doświadczenie instruktorskie oraz tysiące zadowolonych uczniów dało początek pracy z Seniorami. Jest autorem programu nauczania na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Celem jego pracy jest przekazanie wiedzy tanecznej w przystępny sposób,
a w marzeniach - "roztańczenie" wszystkich Seniorów w kraju.
Zajęcia prowadzi wręcz w rodzinnej atmosferze, w sposób zabawny, swobodny i przyjacielski.

Ewa - swoją przygodę taneczną rozpoczęła mając 8 lat, stawiając pierwsze kroki w tańcu towarzyskim w klubie "Altus". Od 2009 roku jest czołową tancerką Rewii Tańca „Tropicana”, gdzie odnalazła swoją prawdziwą pasję - sambę brazylijską oraz profesjonalne pokazy taneczne. Ukończony kurs instruktora pozwolił jej zawodowo zająć się nauką tańca. Mimo młodego wieku wspaniale odnajduje wspólny, taneczny język z Seniorami, starając się aby zajęcia były zarówno merytoryczne, jak i przyjemnie męczące. 


Chór UUTW „Ursynovia Cantabile”

 Dyrygent: mgr KRYSTYNA KOWALSKA-WOJUCKA

 

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, na Wydziale Edukacji Muzycznej o specjalności Dyrygentura Chóralna (klasa dr hab. Kata­rzyny Soko­łow­skiej) oraz Międzyuczelnianej Katedry Kształcenia Słuchu AMFC w Warszawie.
Tancerka zespołu SGGW LZA „Promni” im. Z.Solarzowej w latach 1999-2007.
Współpracowała z zespołem „Kuźnia Artystyczna” w DK „Wilanów” w Wilanowie, Męskim Zespołem Muzyki Cerkiewnej oraz z tancerzami Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.
Obecnie kończy Studia Podyplomowe na Wydziale Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie oraz aktywnie wpółpracuje z zespołami wokalnymi i wokalno-tanecznymi min z: dziecięco – młodzieżowym Zespołem Folklorystycznym „Lazurki”,
z dziecięcym zespołem folklorystycznym „Dzieci Żoliborza”, studenckim „Zespołem Pieśni i Tańca SGH”, zespołem wokalnym „Retro.ArtBem”, działającym w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie. 

Akompaniator: mgr KRZYSZTOF ŁAZUTKA

Organista, pianista, kompozytor i dyrygent.
Ukończył Podstawową Szkołę Muzyczną im.Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie fortepianu, a następnie Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im.Józefa Elsnera na wydziale Teoretyczno-Pedagogicznym, uzyskując dyplom zawodowego muzyka w specjalności prowadzenie zespołów.
W 2015r. ukończył studia organistowskie w Instytucie Szkolenia Organistów na Papieskim
Wydziale Teologicznym w Warszawie otrzymując dyplom I-go (najwyższego) stopnia z
wyróżnieniem.
Obecnie prowadzi działalność koncertową, pełni posługę organisty w parafii
Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, a od września 2016r. również dyrygenta chóru
parafialnego “Vox Cordis”.
Od kwietnia 2017r. związany jest również z chórem “Ursynovia Cantabile” działającym w
ramach Ursynowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy SGGW, w którym to chórze
pełni rolę akompaniatora.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Prowadzącej zajęcia.

 


Gimnastyka ruchowa 

 

Prowadząca: mgr MAGDALENA KOSZELA

 

Instruktor fitness, nauczyciel tańca.
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Od ponad 10 lat prowadzi różnego rodzaju zajęcia: fitness, taniec, zajęcia z seniorami. Uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów. Poprzez ruch przesyłana jest pozytywna energia , która poprawia zdrowia i kondycję fizyczną uczestnikom zajęć.

Drodzy Słuchacze w ramach utrzymywania aktywności fizycznej zapraszamy do skorzystania z ćwiczeń przygotowanych przez prowadzącą zajęcia gimnastyczne na naszym UTW.
Dbajmy o zdrowie i formę. Powodzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=UIf2Cul1zEk&feature=youtu.be


Gimnastyka rehabilitacyjna 

 

Prowadząca: lic. Ewa Liniewicz

Absolwentka Turystyki i Rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji kinezygerontoprofilaktyka oraz narciarstwo zjazdowe. Instruktor aqua aerobicu oraz nordic walking. 
Narty, podróże, spacery, taniec, historia oraz przede wszystkim praca z ludźmi to moje największe pasje. 
Każde zajęcia z seniorami to źródło nowych, cennych doświadczeń, inspiracji oraz ciągłe doskonalenie warsztatu. Uczę z pasji i miłości do ruchu pokazując, że praca nad sobą może sprawiać dużo radości i satysfakcji.


Basen

prowadzący: mgr KRZYSZTOF OLSZANKA 

Zajęcia w grupach po 15 osób !!!!!!

Członkowie UUTW mogą korzystać indywidualnie z dużego basenu na terenie Obiektów Sportowych SGGW. Koszt dla członków UUTW (za okazaniem legitymacji) – 15,- PLN jednorazowo w zależności od pory dnia.
Dni i godziny korzystania z dużego basenu – wg wyboru na podstawie harmonogramu wywieszonego na tablicy ogłoszeń w hallu basenu i przy kasach.


Joga

Prowadząca: mgr JOANNA KOPCIUCH – KORNACKA

 

Joga „odnalazła mnie 5 lat temu i została moją przyjaciółką”. Pierwsze moje zajęcia – joga dla kręgosłupa uświadomiły mi jak mało wiem o swoim ciele, mocy oddechu, sobie samej. Zaczęłam systematycznie uczęszczać na zajęcia z każdym dniem, każdymi zajęciami zaczęłam uświadamiać sobie, że joga czyni mnie tak po prostu szczęśliwą. Zajęcia z jogi dla kręgosłupa wzmocniły moje ciało i dały mi podstawy aby ćwiczyć bardziej dynamiczną jogę.

Od pięciu lat staram się każdego dnia stawać na macie. Dzięki jodze odnajduję to co jest w moim życiu ważne – siłę, spokój, uśmiech, pogodę ducha na każdy dzień. Moja pasja pomogła mi podjąć kolejny krok w życiu. Pomyślnie ukończyłam kurs na nauczycieli jogi akredytowany przez międzynarodową organizację ” Yoga Alliance „. Oprócz jogi chodzę na piechotę – z pozycji piechura świat wydaje mi się piękniejszy. 


Grupa turystyczna

Prowadząca: ELŻBIETA POMORSKA

Organizowane są wędrówki piesze, pikniki, wycieczki autokarowe, wczasy krajowe i zagraniczne, etc. Informacje bieżące o organizowanych imprezach zamieszczane są na tablicach oraz na stronie internetowej.
 

SEKCJA TYRYSTYCZNA ORGANIZUJE:

Elżbieta Pomorska  tel. 504 302 544


Nordic walking

Prowadząca: BARBARA JANOWSKA – tel. 505 101 823 

Od początku istnienia UUTW prowadzi działalność sekcja Nordic Walking.
Na początku niewielka grupa zaraziła pasją chodzenia coraz liczniejsze grono.
Ta technika chodzenia, pozwala na długie spacery osobom z chorymi kolanami, ze zwyrodnieniami stawów biodrowych czy bólami pleców. Nie oznacza to jednak że Nordic Walking to sport tylko dla osób starszych. Dzięki spacerom z kijkami można wzmacniać mięśnie całego ciała, ponieważ w trakcie marszu aktywowanych jest ich 90%. Można też zgubić zbędne kilogramy. Nasze studentki spotykają się regularnie bez względu na pogodę we wtorki i środy o godzinie 9:30 na ostatniej stacji metra – Kabaty. Potem rozgrzewka na polanie i ruszamy w las Kabacki. Nie straszny nam śnieg czy kałuże. Nie do przeceny jest kontakt ze zmieniającą się wraz z porami roku piękną przyrodą lasu Kabackiego. Entuzjaści Nordic Walking ruszają w drogę, potem czeka ciepła herbatka w powsińskiej kawiarence.
Co by nauka nie poszła w las, raz do roku zapraszamy dyplomowaną instruktorkę prawidłowej techniki chodzenia. 


Biblioteka 

 

W zbiorze znajduje się ponad 500 pozycji.
Zbiory tworzone są z darów i nowości zakupionych przez UUTW.
Przejdź do biblioteki